Qysh pa plum, e gjeth ky qmim i benzines?

Mi lypi nje mesues do pare, deri me t`parin. Nuk po di a me ja dhane?

Me pas pare, n`Kosove kisha investu ne kafe, qumesht dhe prodhim t`karrikave. Krejt diten, komplet popullata rri ulur tu pi makiato.

Burri me grun po lujne shah: Kjo po mi kujton kohnat kur kalojshim – po thot gruja. Po na nuk kena lujt shah perpara – po kujtohet burri. Fakt qe nuk kena lujt, po edhe athere t`vyke dy sahat me bo naj potez…

Gruja po ankohet te doktori: Doktor, si po shtrihna, po me merr gjumi. “A eshte diƧka serioze?Jo, vetem duhesh me ndru burrin.

Comments

comments