Ne Drenic, femit nuk i tutin mo me babaroga, po me Salustron.

Pas martese, tu dale prej komunes, nuses po i afrohet shoqja: Zemra jeme, hiq nuk po dukesh e lodhur! Pse me qen e lodhur – po quditet nusja? Dy vjet e ke njeke tipin, e thash!

 

Po bertet burri: Gruuuu, ku eshte pluhni mbi televizion, se i pata shkrujt do numra te telefonit?

 

Me shume i tutna sot ores rrymes, se perpara ores policore.

 

Po ju jep mesuaesja femive ne shkolle me shkruajt hartim me temen “Grate e famshme”.

Mesuesja, pasi qe i ka lexuar te gjitha hartimet:

– Nuk po mund te besoj, gjeth keto femra ne bote, e ju keni shkruar per Rihanen, Madonen, Tunen, Dafinen… Qysh askush nuk shkruajti per ndonje grua tjeter te famshme, qysh askush nuk shkruajti pershembull per Marija Kirin? ”

Femit po nisin te nxihen tu kesh.

РÇka ka qesharake ketu? Рpo pyet mesuesja.

Femit: Nuk thuhet Marija Kiri, po Maraja Keri!

 

Ajo: – Zemer, te kam ble birra dhe cka po do per dark? Sonte eshte Liga e Kampionve dhe thiri shoket e mandej dilni me naj cllub.

Ai: – A shume a?

Ajo: – Jo shume, braniku perpara, fari i majt dhe retrovizori.

Comments

comments