Banoret e lagjes Bregu i Diellit, apelojne te ata qe japin gjak, te japin edhe “uj”.

Po zgjohet Shumaheri prej komes dhe krejt spitali po mbledhet rreth tij: Kush jame une – po pyet Shumaheri? Qysh po pyet ashtu, po ti je mbreti jone, ti je kampioni jone – po pergjigjet doktori. Kurgjo nuk po me kujtohet – totalisht i humbur dhe i deshpruar Shumi. Bash kurgjo nuk po te kujtohet a – po pyet motra medicinale? Kush jam une, me tregoni – si ne panik Shumaheri? Doktorat po i afrohen dhe po mundohen ta qetsojne: Ti je kampioni, ti je legjenda, ti je..Shumaheri ne panik totale: Ckaa, une jam Aziz Salihu a?

 

Dje e regjistrova fakulltetin e sot diplomova. Nuk deshta me e zhagit.

 

Qysh e ke burrin? Po punon ka 12 ore, e po shihemi ka 1 ore. Eee, ngrata ti. Jo bre, nuk oshte edhe aq keq, se 1 ore shpjet po kalojne.

 

Kulmi i besnikeris mashkullore: Tri here i martuar e dashnoren e njejt.

 

N`autobus t`Prishtines ..
– Njeri, a tushiratesh ti pas seksit?
– Po, normal?
– E pra, pse nuk po q* ma shpesh?

 

Sistemin ne Kosove nuk e mbajne disa qindra gorilla, po nje milion majmuna te thijesht.

Po i thot Skenderbeu Donikes (grus): Riqke turqit. Ka 21-shi, a ka KTV-ja – ja kthen gruja.

Comments

comments