PDK-ja e mbane LDK-ne

Photomontage

Ne fillim e kam njek topin, mandej i kam njek femrat, mandej i kam njek paret. A ka mundesi nje karrik, se jam lodh.

 

Kerkojme falje Organizates Boterore te Shendetesis, pasi qe prej gripit te ri nuk eshte infektu numri i planifikuar t`njerzve. Besojme qe ne cilen do epidemi te ardhshme, do te mundohemi me shume.

 

Demokracin e kane falsifiku. Ne Kosove nuk egziston njeri qe di, si duket origjinali.

 

Pjesmares te greves se uris kane perparsi ndaj penzionisteve, se munden me ndal greven.

 

Burre dhe grua takohen ne nje bar, disa pije dhe se si ndodh zakonisht, perfundojne ne apartamentin e saj.

Pas disa gota, ai hoqi kemishen dhe lau duart e tij.

Atehere i heki pantollat dhe lau duart e tij.

Grua e shikon dhe i thote:

“Ve bast qe ju jeni dentist me profesion?”

“Po, por si ja qellove?”

“Thjesht, krejt kohen i lane duart”.

Pastaj ata bënë dashuri dhe ajo perfundimisht thote:

“Ju duhet te jeni nje dentist i shkelqyer!”

“Sigurisht qe jam dentist i shkelqyer, por ti ku po e dine?”

“… Une nuk kam ndjere asgje!”

Comments

comments