Paragjella shqiptare – greva urie!

Photomontage

Regjistrimi i popullsis eshte nje mundesi e shkelqyer, per te marr vesh se sa (nuk) jena!

 

Gati kena mbet pa ushtri. Nese i kapin edhe mafiashat, kena me mbet edhe pa polici.

 

Tipi po vjen shume i gezuar nga puna.

Gruja: Çka je kaq gezushem?

Tipi: Kam ble ne apotek kondoma Olimpik, dhe menxi po pres ti provoj sonte.

Gruaja: Kurre nuk pasna ndigju per kesi kondoma?

Tipi: Kurgjo e veqant, por mund te blehen ne ngjyre ari, argjendi dhe bronze.

Gruja: E ti, cilen ngjyre e zgjedhe?

Tipi: Te arit!

Gruja: Ke mujt me zgjedh argjenden?

Tipi: Pse argjenden?

Gruja: Bilim nje here me kry i dyti!

 

Tipi nuk po ja hek syt prej tipkes, po e hane me sy.

Tipka: A ka mundesi mos me m`kqyre qashtu, se zemra ime i takon tjetrit.

Tipi: Nuk po me intereson zemra, po do organe tjera.

Comments

comments