Keta pikado luajne me maje t`pllastikes.

Photomontage

Sa shtete i ka Evropa – po pyet profesori studentat? Tre – po pergjigjet njoni! Qysh bre tre? Hajt, cilet kokan – po insiston profesori? Bashkimi Evropian, Kandidatet per Bashkimin Evropian dhe Kosova – e spjegoj studenti.

 

Po e pyet mesuesja nxansin Ragip, çka i punon nana dhe si jetojne. Nana jeme ashte prostitutk, i kena te gjitha dhe shume mire jetojme – po pergjigjet nxansi. Mesuesja e shokuar, po shkon te nxansi tjeter dhe po e ndron pyetjen: Çka punon baba yt dhe si jetoni Habib? Baba jem ashte polic dhe krejt diten shkrun tiketa, pak per shtetin e pak per neve, qashtu qe na i kena te gjitha dhe shume mire jetojme – po pergjigjet nxansi tjeter. Hala pa u kthjell mesuesja, nxansi tjeter po ja nise: Baba jem eshte shofer i kamionit dhe mos me qen nana e Ragipit dhe baba i Habibit, na i kishim pas te gjitha dhe shume mire kishim jetu.

Comments

comments